ساخت تیوب باندل Tube bundle

welding - tube bandle

معمولا فولاد­های زنگ‌­نزن آستنیتی به عنوان مواد جوش‌­پذیر در نظر گرفته می­شوند، ولی برای رسیدن به کارایی مورد انتظار و ساختار نهایی بدون عیب، باید پارامتر­های متعددی درحین ساخت (برش­کاری، شکل­‌دهی، ماشین­کاری و جوشکاری) و همپنین در حین سرویس تجهیز رعایت شود. با توجه به طرح اتصال (لوله به هدر) تجهیز تیوب باندل در مجتمع­‌های احیاء­ شیاری دو طرفه در نظرگرفته شده است که باتوجه به اجرای پر ریسک، مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت.

علاوه بر پارامتر­های موثر در حین ساخت تجهیز، در حین فرآیند نیز پارامتر­های زیادی شامل شوک‌های حرارتی، Shut down و اسیدی بودن سیال تاثیر­گذار است. بروز ترک و نشت سیال به خارج از محیط، ایجادHot spot ، ایجاد دوده، آلودگی و در نتیجه منجر شدن به بکار گیری راهکارهای موضعی و موقت گروه تعمیر و نگهداری و یا بهره‌برداری در شرایط بعضا غیر کارگاهی و فورس ماژور به منظور پیشبرد تولید کارخانه می‎شود؛ راهکارهایی از قبیل به کارگیری گاز ازت، مسدود کردن مسیرهای دارای نشتی، جوشکاری مجدد و وصله کردن اتصال که همگی موقت و بی دوام هستند؛ ضمن اینکه سبب نگرانی همیشگی گروه بهره برداری، هدر رفت انرژی، کاهش بازده تجهیز و کل فرآیند نیز می­شوند.

ساخت تیوب باندل

با درک نیاز مبرم کارخانه‌‎های احیاء سنگ آهن به تجهیزات مجموعه تیوب‎های سیستم بازیابی حرارت [Heat recovery system]  و با توجه به عدم کارکرد و طول عمر مناسب به دلیل ترک خوردگی دستگاه‌‎های ساخته شده مطابق روش‎های قبلی رایج در کارگاه‌‎های ساخت در اتصال تیوب به درام در حین سرویس، شرکت تجهیزکالا پس از تحقیقات در زمینه فولاد زنگ‎نزن آستنیتی ۳۲۱ با بهره‎‌گیری از استانداردهای بین المللی مانند ASME, AWS, ASTM, NACE  و همچنین برخی از مقالات در این زمینه، موفق شد به روشی نواورانه دست پیدا کند که ریسک بروز ترک را به مقدار قابل توجهی کاهش و عمر کارکرد دستگاه را نسبت به نمونه های ساخته شده به روش‎های رایج قبلی، افزایش دهد. این روش نواورانه شامل موارد ذیل می‎باشند:

  • بکارگیری هندسه بروز شده نقشه‎های طراحی با رعایت بازده مطلوب فرایند و مطابقت با نشیمنگاه‎های کیسنگ
  • بهبود در بکارگیری مواد مناسب نسبت شرایط محیط کارکرد تیوب باندل
  • بکارگیری تکنولوژی جوشکاری ویژه برای ایجاد اتصالات

Tube bandle

نتیجه اجرای این روش نواورانه: ایجاد اتصالات همگن‎تر، مستحکم‎تر و مقاوم‎تر در برابر بروز ترک و خوردگی در تجهیز تیوب باندل به هنگام عملکرد در حین فرایند خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی در این زمینه و سفارش ساخت می‌توانید با کارشناسان شرکت، تماس بگیرید.