طراحی سازه‌های فلزی Steel structure

سازه‌های فلزی، شامل ساختارهای شاخته شده از فولاد می‌باشند که به منظور ایجاد اسکلت ساختمان و تحمل نیروهای عناصر قرار داده شده بر روی آن به کار می‌رود. استحکام بالا و مقاومت مناسب در مقابل کشش و فشار و همچنین نیروهای جانبی در کارخانه جات صنعتی به هنگام تولید، امکان توسعه سازه ، پیش ساخت قطعات ، سرعت نصب ، فضای اشغالی کمتر، قابلیت استفاده در فواصل زیاد از سطح زمین و اتصالات قطعات به یکدیگر از جمله ویژگی‌های طراحی خوب یک سازه فلزی می‌باشند.

از جمله سازه های صنعتی میتوان سازه اصلی کوره های بلند، فرایندهای تولیدی مواد شوینده، پتروشیمی، پالایشگاه و غیره همچنین گالری، ستون‌ها و ایستگاه‌های انتقال مواد و پایپ ساپورت های ستونی را اشاره کرد.

روش انجام کار “طراحی سازه های فلزی” در تجهیزکالا

با توجه به نیاز، الزامات و مشخصات مطلوب (بعضا مطابق سند Inquiry)  و لود های مکانیکی و یا دائم؛ اقدام به تعیین استاندارد مطلوب طراحی و ساخت سازه می‌شود.

طرح اولیه با در نظر گرفتن اطلاعات مرحله قبلی و استاندارد مربوطه در قالب مدل و  نقشه ای شماتیک شامل تعیین موقعیت و جهت ستون‌ها، موقعیت تیرها همراه با جدول محاسبات بدست آمده از شبیه سازی و آنالیز در نرم افزار Tekla ایجاد میشود.

جداول طراحی بدست آمده از مرحله قبل به همراه طرح اولیه، به مشاور (در صورت تعریف در پروژه، مشاور کارفرما و در غیر این شخص ثالث) ارجاع داده خواهد شد.

اقدام به تکمیل مدل سازی کامپیوتری و جزئیات شامل اتصالات، فرم هندسی و نحوه ساخت و متریال اجزا به مدل بدست آمده از مراحل قبل، به مدل افزوده می‎شود و آنالیز نهایی با در نظر گرفتن ضرایب اطمینان مطابق استاندارد مربوطه و با توجه به شرابط زمین محل نصب، انجام خواهد شد.

نقشه دو بعدی ساخت IFA از مدل مرحله قبلی، ایجاد شده و همراه با جدول لیست قطعات BOM با تمامی جزئیات قابل ساخت و تامین همراه با دستورالعمل‎های اجرایی به مشاور و در امتداد تایید ایشان نسخه IFC به همراه نقشه های کارگاهی به کارگاه ساخت ارائه خواهد شد.

در طول مدت ساخت و در امتداد آن هنگام نصب و بهره برداری، ارتباط فنی توسط کارشناس طراحی مربوطه به منظور دریافت بازخوردهای طرح با عوامل مربوطه برقرار خواهد بود.

محصولات مهندسی

  • مدل سه بعدی
  • جدول محاسبات
  • نقشه تیپیکال ساخت تیر ورق
  • نقشه تیپیکال جزئیات اتصالات
  • نقشه  IFC
  • جدول BOM
  • کاتینگ لیست
  • نقشه های شاپ